موسسه فرهنگی هنری فرهنگسازان حجة بن الحسن (عج)
حوزه معارف اسلامی

بازدید : 20 مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 شهریور 1395

تجهیز هنرمندان

بنام هستی بخش

اعتزال و جدایی طلبی کار ناپسندی است که شایسته منتظران حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) نیست.

توضیح اینکه : در شروع مسئله فرهنگ سازی که همگان بر لزوم آن اتفاق دارند دو نظر است

اول : شروع دوباره و به عبارت دیگر مستقل عمل کردن

دوم : شرائط موجود را عوض کردن و مطابق اسلام ناب قرار دادن.

اما نظر اول که با توان خود شروع کردن و به اصطلاح از نو طبق نیاز، هنرمند تربیت کردن، این جز یک شعار بیش نیست و می شود گفت یک نوع افراط و تفریط گفتاری است چون این  کار هم هزینه بر است و نیاز به زمان زیادی دارد و نیز روی آن هم نوشته نشده که نتیجه مثبت داشته باشد یا نه، از این رو بنظر می رسد این طرحی خوبی نیست، چون اولا شناخت استعدادهای بهتر از موجود و تربیت آنان طبق نیاز کاری بسیار مشکل است و ضرورتی هم ندارد چرا که مگر ما فعالان موجود را تجهیز کردیم و مخالف نیاز عمل کردند.

بنابراین بیاییم هر کس در حیطه کاری خود خوب عمل کرده ما مواد اولیه (آموزه های دینی) را گویای زمان تهیه و تنظیم کنیم (کاری که این مرکز یعنی موسسه فرهنگ سازان حجه بن الحسن (ع) در دست انجام دارد و به نتیجه خوبی هم رسیده ) سپس نتیجه آن را ، با در نظر گرفتن شرایط افراد و گروه ها و شرکت ها و .... در اختیار هنرمندان عزیز قرار دهیم و با تأمین لازم ، از آنان بخواهیم بهتر از قبل فعالیت کنند تا پس از عمل به بایدها و ترک نبایدهای لازم در کار فرهنگ سازی موفق شویم انشاء الله.

 لینک ثابت
موضوع : تحقیق ، تنظیم ، نوشتار ، کتاب و نرم افزار مناسب - تجهیز هنرمندان موجود در مسیر فرهنگ سازی
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 45 مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 شهریور 1395

داستان حسبنا کتاب الله

با این که ما دنبال این نبوده و نیستیم ، که داستان حسبنا کتاب الله ، از کجا شروع شده و نیز هدف از طرح آن چه بوده ، تا به رد و اثبات آن با ادله ذکر شده در جای خود بپردازیم.

چون این گونه بحث ها ، با سرج خود عبارت ، در فضای مجازی ، برای طالب آن بیان شده. نمونه آن پاسخ ها ، تناقض بین جمله حسبنا کتاب الله با خود قرآن است و با سیره پیامبر و اهل بیت او علیهم السلام و با سیره اصحاب و علماء مسلمین و مذاهب اسلامی.

همچنین در پی آسیب های زیادی که با این حرکت به جامعه اسلامی وارد شد نیستیم چون این بحث تخصصی است ، بین علما ، که بزرگان بیان کرده اند و بسیاری از آن مباحث نیز با مراجعه به فضای مجازی بدست می آید.

لیکن ما می خواهیم دفع و رفع این شبهه کنیم که جمهوری اسلامی با اینکه هزینه زیادی برای حفظ قرآن نموده و می کند و باید این گونه هزینه ها اضافه هم گردد ، اما دنبال این  گونه شعار ها نبوده و نیست ، بلکه انقلاب اسلامی به دنبال ارزش های اسلامی است ، بنا بر این ، هر کس و هر آنچه برخوردار از این ارزش ها باشد ، مورد ستایش و حمایت قرار می گیرد.

از این رو ، تشویق به حفظ قرآن با شیوه کاربردی که قرآن را وارد در زندگی مردم کرده تا مقدمه عمل به آن باشد ، عمل کننده هر که باشد ،اهل تسنن بوده یا شیعه ، مورد ستایش قرار گرفته بویژه اگر همراه با تفسیری باشد که با کلام وحی سازگار باشد و مورد تأیید نزدیکان به وحی ، یعنی ائمه معصومین (ع) باشد.

از این رو برای رسیدن به این هدف مقدس مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگسازان حضرت حجة بن الحسن (عج) طرح مسابقات همسو را آماده ساخته تا براحتی همه ارزش طلب ها از موحدان داخلی گرفته تا خارجی ، بتوانند داشته های علمی ادبی تاریخی و .... خود را با آموزه های قرآن و حدیث مقایسه کرده تا درصد دارا بودن محتوای ارزشی آن را بدست آورده و به این آموزه ها عمل کنیم تا انشاء الله سعادتمند گردیم و از اجر و پاداش دنیوی و اخروی برخوردار گردیم.

ناپلئون از قرآن مى گوید

ناپلئون بناپارت، امپراطور فرانسه و چهره معروف عالم سیاست درعرصه بین الملل، روزى در مورد اسلام و مسلمانان فکر  مى کرد و این که چطور  مى شود، بر کشورهاى اسلام تسلط یافت، و مسلمانان را تحت سیطره فرانسه درآورد. از مشاورین خود سؤال کرد : مرکز  مسلمین کجاست ؟ مصر را معرفى کردند. او به سوى مصر حرکت کرد؛ پس از ورود به کتابخانه مهم آن شهر  رفته و به مترجم گفت : یکى از  مهمترین کتاب هاى این ها را برایم بخوان، او قرآن را باز  کرده و در  اول صفحه، این آیه را مشاهده کرد : اِنَّ هذَا الْقُرْآنَ یَهْدِى لِلَّتى هِىَ اَقْوَمُ وَ یُبَشِّرُالْمُؤْمِنینَ الَّذینَ یَعْلَمُونَ الصّالِحاتِ اَنَّ لَهُمْ اَجْراً کَبیراً. (1) این قرآن، به راهى که استوارترین راه هاست، هدایت مى کند، و به مؤمنانى که اعمال صالح انجام مى دهند، بشارت مى دهد که براى آن ها پاداش بزرگى است .

 مترجم، آیه را براى ناپلئون خواند و ترجمه کرد. از کتابخانه بیرون آمدند، شب را تا صبح، ناپلئون به این آیه و پیام آن فکر مى کرد. صبح بیدار شده، دو مرتبه به کتابخانه آمدند؛ از مترجم خواست، همان کتاب دیروزى را دوباره براى او بخواند و معنى کند و او هم آیاتى را خوانده و ترجمه نمود. شب را باز در فکر و اندیشه قرآن و مفاهیم عالى آن به سحر رساند. روز سوم هم، مثل دو روز قبل، آیاتى خوانده و براى ناپلئون ترجمه شد. بعد از این که از کتابخانه بیرون آمدند سؤال کرد : این کتاب چه جایگاهى، در بین ملت مسلمان دارد و چقدر به آن اهمیت مى دهند؟ مترجم گفت : آن ها معتقدند که این قرآن کتاب آسمانى است و بر پیامبر اسلام نازل شده، همه اش کلام خداست.

 ناپلئون دو جمله گفت، یکى به نفع مسلمانان و دیگرى به ضرر آنان. او گفت : آن چه من از این کتاب فهمیدم : اگر مسلمانان فرامین و احکام جامع این کتاب را فراگیرند و به آن عمل کنند، دیگر روى ذلّت نخواهند دید. و اضافه کرد : تا زمانی که، این قرآن در بین مسلمین حکومت کند، در پرتو تعالیم برنامه هاى آن، مسلمانان تسلیم ما نخواهند شد؛ مگر این که بین این کتاب و آنان فاصله ایجاد شود.

1- اسراء / 9. -2 برگرفته از راهنماى سعادت، ص 479.

و السلام مرتضویادامه مطلب ...
موضوع : تحقیق ، تنظیم ، نوشتار ، کتاب و نرم افزار مناسب - داستان حسبنا کتاب الله
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 31 مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 شهریور 1395

وفات و شهادت حضرت فاطمه (س) را تسلیت می گوییمادامه مطلب ...
موضوع : نمونه خدمات آماده ارائه - وفات و شهادت حضرت زهرا تسلیت باد
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 17 مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 شهریور 1395

 

 


ولایت امیر مؤمنان امام علی بن ابی طالب (ع) 

  


 

شهادت امیر مؤمنان امام علی بن ابی طالب (ع) تسلیت باد

 

شهادت امیر مؤمنان امام علی بن ابی طالب (ع) تسلیت باد


 

 لینک ثابت
موضوع : مناسبت شهادت و وفات معصومان *علهم السلام* - ویژه نامه تسلیت گویی شهادت حضرت امام علی (ع)
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 26 مرتبه
تاریخ : سه شنبه 30 شهریور 1395
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 56 مرتبه
تاریخ : جمعه 26 شهریور 1395

سلام

 سلامی به پهنای عالم هستی بر شما موحدان ، که در هر کوی و مکان دنیا زندگی می کنید. درود خدا و پیامبران و فرشتگان بر همه فرهنگ دوستان عزیز.ادامه مطلب ...
موضوع : نمونه خدمات آماده ارائه - جامع ترین شیوه آموزش معارف اسلامی
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 8 مرتبه
تاریخ : دوشنبه 22 شهریور 1395
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 13 مرتبه
تاریخ : دوشنبه 22 شهریور 1395
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 27 مرتبه
تاریخ : دوشنبه 22 شهریور 1395
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 30 مرتبه
تاریخ : دوشنبه 22 شهریور 1395
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 32 مرتبه
تاریخ : دوشنبه 22 شهریور 1395
ارسال توسط farhangsazan
بازدید : 49 مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 27 مرداد 1395

  بنام خدا 

با به پایان رسیدن دائره المعارف هزار موضوعی متشکل از 6 فرهنگ موضوعی زمان این رسیده است که به معرفی کاربرد این مجموعه بی نظیر و با ارزش بپردازیم.

این مجموعه از کاربرد های مختلفی برخور دار است به نمونه هایی از آن توجه فرمایید.

الف : مستند سازی نوشته ها و گفته ها در حوزه معارف اسلامی.

ب : اجرای مسابه های آموزنده همسو در موضوعات اخلاقی اجتماعی فرهنگی.

مسابقات موضوعی همسوی معارف اسلامی 

نمونه منابع آماده برای مسابقه های همسو

ج : سرویس دهی موضوعی به گویندگان ، نویسندگان و هنرمندان حوزه معارف اسلامی

توضیح مسابقه همسو را در ادامه مطالعه بفرمایید.ادامه مطلب ...
موضوع : کاربرد مجموعه در حوزه معارف اسلامی - مسابقات همسوی معارف اسلامی
ارسال توسط farhangsazan
صفحه ی بعدی (/7/) ... | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 صفحه ی قبلی (0)
نمایش صفحه ی 6 از 8   |   12 نمایش در هر صفحه

مطالب اخیر
نظر سنجی
پیوند ها

اسلایدر

دانلود فیلم