موسسه فرهنگی هنری فرهنگسازان حجة بن الحسن (عج)
حوزه معارف اسلامی

بازدید : 64 مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 13 مرداد 1395

زندگی به رنگ قرآن

یکی از بحث هایی که به نوعی می تواند به زندگی ها رنگ قرآنی دهد این که در محاورات روز مره از ضرب المثل قرآنی و روایی و مشابه آن نیز استفاده کنیم. تا هم مثالی زده باشیم و هم آیه ای از قرآن و روایتی از معصومان علیهم السلام خوانده باشیم و نیز از محتوای آن ها در زندگیمان درس ها گرفته باشیم. البته این حرکت قابل گسترش است به دیگر مثل های ایران و جهان و سخن دانشمندان ، حتی به داستان های کوتاه و یا لطیفه و طنز های مناسب که تنظیم موضوعی شده اند، با ویژگی برخورداری از محتوای دینی . طبعا شعرهای با محتوای دینی نیز  همرا ه مثل ها خواهد آمد. در نتیجه با این حرکت می توان مروری موضوعی روی منابع دینی داشت، و بدین وسیله توانسته ایم جایگاهی« صندوقچه محفوظان دینی» در ذهن خودمان برای فرهنگ اسلامی ترسیم کنیم تا آنجه جدید می شنویم و یا مطالعه می کنیم را نیز در ادامه داشته های خود ذخیره کنیم تا در موقع نیاز به آسانی قابل مراجعه باشد.

بنظر می رسد مرور روز مره در منابع اسلامی ، به این شیوه و نیز آموزش این گونه ای ، دستورات خدا و پیام رسان های او ، توفیق دریافت دعای خیری که در روایت معصوم (ع) آمده ، آنجا که فرمود: رحم الله امرء احیا امرنا .... فَإِنَّ النَّاسَ لَوْ عَلِمُوا مَحَاسِنَ کَلَامِنَا لَاتَّبَعُونَا عیون أخبار الرضا علیه السلام،را پیدا خواهیم کرد انشاء الله.

قابل یاد آوری است ،این ادعا با امکانات موجود در مؤسسه فرهنگسازان حضرت حجه بن الحسن (عج) همخوانی دارد و انشاء الله عملی امی گردد، به خواست خدا هر از گاهی نمونه هایی از این مجموعه در فضای مجازی به نمایش گذاشته می شود . شما دوستان خیر اندیش نیز می توانند با کمک های قدمی قلمی رقمی که از جمله آن فرستادن تحقیق شخصی و یا جمع آوری اطلاعات مورد نیاز این حرکت فرهنگی ، و نیز بکار گیری قلم نگارشی و ویرایشی و نرم افزاری و بالآخره با قدم تبلیغاتی علاوه بر کمک مادی به مؤسسه ، آنچه می دانید مؤثر در این فرهنگ سازی است شرکت داشته و  در اجر و پاداش این حرکت مثبت شریک باشند.

(در ضمن دوستان عزیز در صورت داشتن چنین توفیقی ، آیات و راوایات و .... که به این عنوان می فرستید ضمن رعایت شأن قرآنی روایی ، قابل فهم برای عامه مردم باشد هر چند با مقداری تشریح و پیام هایی که اشاره می کنید)

پس منتظر ضرب المثل های قرآنی. همسو با دیگر منابع دینی شما هستیم. محبت نموده پس ارسال ایمیل با پیام کوتاه به شماره 09354321772 حتما ما را در جریان کار خود قرار دهید پیشاپیش از همکاری عزیزان نهایت تشکر لازم را دارم.

 مدیر مسؤول مؤسسه مرتضوی

در ادامه نمونه ای از این همسویی مثل ها با منابع دیگر دینی ،ادبی را با هم مرور می کنیم.
ادامه مطلب ...
موضوع : تحقیق ، تنظیم ، نوشتار ، کتاب و نرم افزار مناسب - زندگی به رنگ قرآن
ارسال توسط farhangsazan
صفحه ی بعدی (/575385-%D8%B2%D9%86%D8%AF%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%B1%D9%86%DA%AF-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86/2) 1 صفحه ی قبلی (0)
نمایش صفحه ی 1 از 1   |   12 نمایش در هر صفحه

مطالب اخیر
نظر سنجی
پیوند ها

اسلایدر

دانلود فیلم