موسسه فرهنگی هنری فرهنگسازان حجة بن الحسن (عج)
حوزه معارف اسلامی

بازدید : 103 مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 18 آذر 1395

 

به نام خدا

فرا رسیدن سال روز امامت دوازدهمین مدیر شایسته

ولی الله الاعظم حضرت حجه بن الحسن امام مهدی مبارک باد

 

از آنجا که دین مبین اسلام کامل ترین دین های آسمانی است باید از مدیران شایسته ای برخوردار باشد تا بتوانند با توان بالای خود خلیِفه اللهی بودن خود را به عالم نشان دهند و الحق والانصاف معصومان (علیهم السلام) از این شایسته گی برخوردار بودند و هستند.

اینان با ویژه گی هایی که داشتند و دارند، برتریند  و شایسته تر ، برای اداره دنیای کوچک «بالنسبه به علم این عزیزان»، چون لازمه اداره مجموعه ها ، آگاهی همه جانبه بالنسبه به افراد و آنچه مؤثر در پیشرفت آنان است همینطور بصیرت نسبت به آسیب های احتمالی و چگونگی جلوگیری دفع و رفع بموقع آن ها بطور کامل از این رو کسانی که خزینه علم خدایند، بهترین ها هستند.

برای اثبات این مطلب آشنایی با سیره عملی آنان کافی است. از باب مثال، وقتی حضرت پیامبر (ص) به شخصی که قصد جسارت به او را داشت، خبر می دهد، منشأ این تصمیم تو چه کسی بوده و از کجا شروع کردی و چه سلاحی با چه ویژگی همراه داری و نیز نسبت به آینده، خبر می دهد که در هزار سال بعد چه اتفاقی در ایران خواهد افتاد و ... صدها نمونه از این گفتار و ... که توسط پیامبر (ص) و امامان علیهم السلام ، ثبت شده و امدادهایی که مردم از آن ها دیده اند و نقل کرده اند 

پس از پیامبر خاتم (ص) مدیریت صحیح و کارساز حضرت امیر المومنین امام علی (ع) نیز که هم حفظ دین کرد و هم جان محافظان دین را در بر داشت و نیز مدیریت بظاهر سخت، برای کسانی که ظاهر بین بودند و از واقع و حقیقت خبر نداشتند صلح امام حسن (ع) از این قبیل بود و دشوار تر از آن دفاع شهادت طلبانه امام حسین (ع) که هم دین جدش را زنده کرد و هم منافقان را رسوا نمود، آگاه سازی علمی توسط چند امام بعدی نیز نمونه مدیرت صحیح آنان است.

اما قبول ظاهری ولایت عهدی توسط امام علی بن موسی الرضا (ع) و نیز شرط نماز عید خواندن آن حضرت مطابق سیره پیامبر (ص) و بالاخره زنده کردن پیام غدیر با حدیث سلسله الذهب که جرقه بجا بود و در شیعه شدن مسلمانان ایران نقش بسیاری داشت. اینها همه گویای توان مدیریتی معصومان «علیهم السلام» بوده و هست که امیدواریم دنیا آماده پذیرش باقی مانده آنان گردد و امر فرجش را حضرت حق امضا کرده تا عالم بتوان زیر سایه این خزینه دار علم الهی خداپسندانه اداره شود.

و ای کاش تاریخ دانان، قلم بدست حرفه ی و خوش نام ، یا خود یک تاریخی با نگاه مدیریتی از پیشوایان اسلام و تشیع تنظیم می کردند، یا تکه های تاریخی که مناسب این مقوله است را برای ما ارسال می نمودند تا پس از تنظیم مناسب، همگان ،دربرگیرنده دعای خیر معصوم (ع) می شدیم، چرا که فرمود رحم الله امرء احیا امرنا شوند و با نشر آن به شیوه ای که قسمت دیگر روایت را اشاره دارد، که فرمود : فان الناس لو علموا محاسن کلامنا لاتبعونا (شیوه ای که برای همه مردم قابل فهم باشد یعنی با ادبیات مختلف مورد علاقه همه مردم ) تا کلمه الله هی العلیا، انشاء الله در عالم بیشتر طالب پیدا کند (خدا محوری) و ولایت مداران واقعی امیدوارتر گردند.

والسلام مرتضوی



 



ادامه مطلب ...
موضوع : مناسبت تولد و ولادت معصومان *علیهم السلام* - سال روز امامت دوازدهمین مدیر شایسته ‏امام مهدی مبارک باد
ارسال توسط farhangsazan
صفحه ی بعدی (/574383-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85%D8%AA-%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%87%D9%85%DB%8C%D9%86-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%87-%E2%80%8F%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%85-%D9%85%D9%87%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D8%A8%D8%A7%D8%AF/2) 1 صفحه ی قبلی (0)
نمایش صفحه ی 1 از 1   |   12 نمایش در هر صفحه

مطالب اخیر
نظر سنجی
پیوند ها

اسلایدر

دانلود فیلم